Egy bútorfestő nő heroikus küzdelme egy 110nm-es plafonnal
Budát pizsamában egy hatalmas kakaós csigával tudtuk útra bírni
Kezdődik!!!!!! |
Tara aki már csini ruháját este kikészítette |
Annie Sloan Olive |
Mindig mellettem volt egy kis üvegben víz és folyamatosan hígítottam vele a festéket, mert a levegőtől hamar besűrűsödött.
A fal festők úgy döntöttek nem ragasztják körbe a fal szegélyét maszkoló szalaggal, mert rövidebb ideig tart majd az én hibáim eltüntetése mint a ragasztás (ezt már én is tapasztaltam)
Igaz, hogy még csak alapozva volt a fal, tehát még csiszolják és 2 réteg kerül rá, de én nem szerettem volna tovább rontani az amúgy sem előítélet mentes „művésznő” végzi majd a férfiak munkáját státuszomon.
A lécek fedésben lettek feltéve lentről „világított” a sárgás fa ezért vékony ecsetet használtam ami nem egy hálás feladat mivel túl sok volt a léc és így a rés is. A legrosszabb a kezeletlen fa szélek voltak ahol a „szőröket” alulról lehetetlen volt jól befesteni 🙁
…elérkeztem a legutolsó nyers fa folthoz ……ezen a ponton már mertem hinni, hogy egyszer elkészül
A mennyezet és a vastag keresztgerenda negatív „porfogó” részét új falécekkel pótolták és körbenyomták luc színű fafugázóval.
Miután leküzdöttem 110 nm kezeletlen fát jött az első hiba azaz megtanulhattam, hogy a fa fugázó nem jól festhető. Majd rögtön jött egy újabb tanítás 🙁
ez a felület egy régi nagyon kormozó kályha fölött volt, így ragacsos kormos amit nem lehetett letisztítani de ezt tudtam,
amit viszont nem az az, hogy egy régebbi felújítási kísérletnél a melegtől kicsapódott viaszt csiszológéppel szétkenték. Viszont jó hír, hogy a régi fa és az új lécek teljesen egyszínűek lettek.
Itt látni a szétkent viasz foltokat és a fa fuga „keretet” |
De nem estem kétségbe még , mert várt rám a második réteg és bíztam a tökéletes fedésben.
A második réteg 1 rész Chateau Grey 2 rész Old White
Először is egy nagy festővödörbe kevertem be a színt, majd visszaöntöttem a dobozokba, hogy ne kelljen az egészet szellőztetnem mivel nem haladtam túl gyorsan.
Annie Sloan Original nagyon fel kell keverni nem volt annyi Old White 🙂 |
Annie Sloan Chateau Grey ezt is alaposan felkevertem |
Az 1l Chateau Greybe az 1l Old White |
majd a teljesen simára kevert elegybe a 2. Old White |
és a kész festék amit vissza porcióztam az eredeti jól záródó dobozokba |
A második réteg már sokkal jobban terült gyorsabban lehetett haladni.
Bár ezt a festési technikát nem lehet elkapkodni van egy pont aminél egyszerűen nem lehet gyorsabban festeni.
Ha sietsz, jobban rányomod az ecsetet, hígabbra kevered a festéket, az ecset oldalával is festesz ez mind mind csak lassít, mert úgyis vissza kell menned, mert nem fed rendesen. Csak ha az ecset hegyét szép finoman a fához „simogatod” gyengéden, egy jól beállított hígításban csakis akkor lehet vele szépen dolgozni.
Ez után jön a feketeleves, csiszolás és a foltok folytatás hamarosan ….
Szeretettel Erika
Ha tetszett megtalálsz a facebookon: Az Asztalom