Oxfordban beleszerettem a réz füstfóliába

Bálint Széll Photography
Októberben Annie Sloan a forgalmazóinak tartott továbbképzést, (hát igen, ezzel a poszttal is tartozom még)
Első este a csapatunkat, egy marokkói étteremben látták vendégül (hogy miért nem egy angol sörözőben? )
…………….fogalmam sincs 🙂
de nem is ez a lényeg…………………………..hanem a női mosdó!
Egyszerűen mesés volt, egy óriási réz mosdókagyló azaz inkább kád! Közvetlenül fölötte egy lámpával, ami olyan hatást keltett a sötétkék helyiségben, mintha a nap beleesett volna és onnan ragyogna.
és másnap a tanfolyamon a transzfer fólia és a füstfólia volt soron. Már tudtam mi az, itthon is hallottam róla és láttam is használatban, de valahogy eddig hidegen hagyott, nem érdekelt (mint a transzferálás és a dekupage) amiket még Oxfordban sem sikerült megszeretnem
de a fóliákat :)))))) imádom……………..hogy a réz mosdónak is köze lehet hozzá????  igen azt hiszem.
vagy…………….emlékeztek még a fényes csokipapírokra? gyerek korotokban Ti is kisimítottátok őket a körmötökkel?  (ez csak a velem egykorúaknak vagy idősebbeknek mond valamit) nna ez ugrott be mikor dolgoztunk.
Azóta sok mindenen kipróbáltam, de valamiért (nem tudom az okát) a lámpákon nagyon tetszik ez a réz hatás pl: Itt
A műhelyemben egy 1500Ft-os Ikea Melodi lámpa is van, először virágosra festettem, egy év után meguntam és jöhetett a réz  🙂
nem egy egyszerű sima, réz színű lámpát akartam, ezért nem festettem vagy fújtam.

 

Ikea Melodi lámpa 1
Ikea Melodi lámpa 2

Virágos lámpa készítését ITT találod

Ikea Melodi lámpa 3
Először is Annie Sloan Chalk Paint Provance színnel eltüntettem a virágokat és ezt a színt akartam látni a repedésekben.

Majd a belsejét Annie Sloan Chalk Paint Graphite színre festettem.

Száradás után jöhetett az Annie Sloan Gold Size ragasztó.

Kb 7-8 perc után a rézfólia, én púderes kézzel, finoman összegyűrtem, hogy  kopott hatása legyen, úgy raktam fel és egy száraz ecsettel óvatosan beleütögettem.
A belsejébe először nem akartam tenni fóliát, csak simán feketén akartam hagyni, de feltéve felkapcsolva nem látszott semmi belőle, ezért gyorsan azt is „berezeztem” ezt a lépést nem tudtam lefényképezni, mert már felszereltem és lusta voltam leszedni így kicsit viccesen limbálózva fóliáztam, majd a fehér zsinórt is Grafithe színre festettem.
Pephoto
A műhely  íróasztallámpája is áldozatul esett, ez egy Tertial ezüst színű (2990Ft)
Kívül (Pentart) rozsda
belül Annie Sloan réz transfer fólia

 

Bálin Széll Photography
Bálint Széll Photography

 

Bálint Széll Photography

 

Fotók: Bálint Széll Photography
pephoto.hu
A lámpákat megnézheted,  megtapogathatod  Gödöllőn Az Asztalom műhelyében.
Ha tetszett amit itt olvastál, láttál, meg vagy elégedve a munkáimmal Az Asztalom facebook oldalán követhetsz
Köszönöm
Szeretettel Erika